Recenze menstruačního kalíšku

Milá slečno Niky, chtěla bych Vám poděkovat za doporučení a zprostředkování kalíšku, ač mi trvalo dlouho, než jsem na něj přistoupila a zvážila klady i zápory. Určitě nebyla chyba si ho koupit a všem ženách bych ho doporučila. Předtím jsem nikdy neměla problém s tampony, proto jsem nepovažovala za nutné něco změnit. Po dlouhé době jsem se však rozhodla kalíšek vyzkoušet ze zvědavosti a z důvodů, které píšete na webu - šetrnost k prostředí, ekonomičnost a šetrnost k vlastnímu zdraví především.

První dny jsem z kalíšku nebyla nijak nadšena - je to zkrátka něco nového, co se člověk musí „naučit“ používat. Zpočátku to pro mě nebylo jednodušší - zabralo mi to více času, nešlo mi to vyjmout zrovna lehce a neodvážila jsem se to zkoušet jinde než ve své koupelně. Postupem času jsem ho využívala víc a víc a teď už ho nedám z ruky. :-) Naučila jsem se ho používat kdekoli a velmi rychle, navíc člověk v ty dané dny nemusí přemýšlet, zda má dostatečné zásoby tamponů všude s sebou. Další výhodou je jeho využití během noci - tampony jsem přes noc používat nemohla a kalíšek je, navíc v případě přítomného spolunocležníka, rozhodně pohodlnější a praktičtější než vložky.

Proto bych chtěla ženám, které o něm přemýšlejí, sdělit pár věcí, které mě napadly. Nebojte se vyzkoušet něco nového, zároveň si ale kalíšek kupte, až když budete samy chtít. Nenechte se odradit, pokud to na začátku nebude úplně fungovat - opravdu, je potřeba se to naučit používat, někdo to umí hned, někomu to trvá déle. A potom rada na vyndávání - hodně zatlačit svaly zevnitř - bez toho bych neměla šanci tam dosáhnout. No a pokud na některém záchodě není umývadlo, stačí láhev s vodou nebo toaletní papír. A ještě jedno zajímavé zjištění - samotná menstruační krev nemá absolutně žádný zápach. To jsem třeba nevěděla - zkušenost s tampony nebo vložkami byla jiná.

Vyzkoušení kalíšku podle mého názoru stojí za to, kalíšek skvěle funguje a navíc má spoustu zdravotních i ekonomických výhod, které jsou tu několikrát zmiňovány. Takže za mě jednoznačně ano.

Díky! Andrea

Zařazeno do: Více o značkách...

Komentovat

Pokud chcete zanechat komentář, přihlaste se